Dlaczego bramy segmentowe są tak często wybierane do nowych domów?
- Szczegóły
Segmentowe bramy garażowe są najczęściej wybieraną opcją podczas budowy domu z garażem. Mimo tego, że bramy uchylne są zdecydowanie tańsze, to bramy segmentowe wyróżniają się zaletami, które sprawiają, że posiadacze garaży wolą zapłacić za nie więcej. Jakie to zalety?
Zalety segmentowych bram garażowych
- Funkcjonalność i wygoda
Skrzydło bramy segmentowej chowa się do wewnątrz, pod sufitem. Oznacza to, że brama nie zajmuje w ogóle miejsca na podjeździe, a wewnątrz garażu zajmuje przestrzeń, która w większości przypadków jest niewykorzystana. Sterowanie pilotem lub ręczne powoduje płynne przesuwanie się bramy w prowadnicach, nie trzeba więc w ogóle używać siły. Taką bramę docenią posiadacze niewielkich podjazdów i tych usytuowanych blisko ulicy. Do tego bramy montuje się wewnątrz garażu, przez co zachowujemy szerokość wjazdu.
- Izolacja cieplna i akustyczna
Bramy wykonane są z paneli ocieplanych pianką, co sprawia, że są doskonałą izolacją akustyczną i cieplną. Zachowanie ciepła wspomagają prowadnice, które sprawiają, że brama jest dociskana do szyny i nie pozostaje żadna szpara, którą ciepło mogłoby uciekać. Bramy segmentowe sprawdzą się zatem w garażach wkomponowanych w bryłę domu.
- Bezpieczeństwo
Bramy segmentowe są doskonałym zabezpieczeniem przed włamaniem, dlatego tak często decydują się na nie właściciele domów jednorodzinnych. Bramy są bezpieczne również w innym aspekcie: wyposażone są w czujniki, które zapobiegają zamknięciu bramy w razie napotkania przeszkody. Do tego wszystkie elementy są tak zaprojektowane, że bez obaw można dotykać każdej jej części, co jest ważne w przypadku garaży niewielkich rozmiarów.
- Możliwość dopasowania wyglądu
Bramy segmentowe dostępne są w wielu kolorach i wzorach, co sprawia, że można dopasować je do domu w każdym stylu: od tradycyjnego, po nowoczesny.